Main Menu Dutch

Main Menu German

Main Menu Italian

Main Menu Polish

Main Menu Portugal

Main Menu Spanish

Main Menu US

Main menu French


Як створювався проект Веж Rundeskogen

Представляємо Вам удостоєних нагороди три житлових будинки - Вежі Rundeskogen на західному узбережжі Норвегії. Вони мають неймовірний захоплюючий вид. Найвища вежа має 15 поверхів, дві інші - дев'ять, де живуть 113 сімей. Будинки виділяються серед оточуючих малоповерхових житлових комплексів і складів. Однак завдяки поєднанню інноваційних форм і матеріалів вежі чудово виглядають і створюють відчуття відкритості і простору. Цей ефект посилюється кольоровими фасадами, які відображають типове природне світло регіону і з'єднують будівлі з сусідніми житловими районами і лісовими масивами.

 

Гра світла 

Граючи з природним освітленням архітектори були відповідальні за особливий дизайн. Матеріали, обрані для зовнішнього вигляду будівлі, повинні були допомогти досягти ключової мети-інтеграції будівель в їх навколишнє середовище. Низьке північне світло в будівлі створювало унікальну можливість зробити візуально привабливі структури, допомагаючи проникати в них. Панелі Trespa Meteon були природним вибором для створення цього ефекту, подібно до того, як сонячне світло відбивається в листі.

Октагональна форма будівель максимально підсилює відображення природного освітлення. «Кожне рішення, спрямоване на зовнішній вигляд дизайну, вписується в загальну концепцію цього району, при цьому виділяє і притягує погляди», - пояснює головний архітектор. «Коли ви проходите поруч, гарне, низьке північне світло поступово зміщується навколо фасадів завдяки панелям Trespa Meteon».

Кольори Trespa. Додаткові тональності

Для фасадів архітектор розглянув безліч матеріалів. Ему особливо сподобався тривимірний ефект, створений завдяки міцним панелям Trespa Meteon Metallics в будівлі «Golden House» у Хоутені, Нідерланди. Trespa Meteon  Metallics підкреслює  чудовий зовнішній вигляд матеріалу, вносячи тонкі відмінності між панелями, встановленими під різними кутами. Граючи геометричними фігурами і переміщаючи поверхні металевих панелей, стало можливим визначити ефекти матеріалу і те, як вони перейдуть на більш велику структуру. Три декору Metallics Rock були обрані у кольорах  Copper Yellow (Мідно-жовтий), Amber (Бурштиновий) and Mustard Yellow (Гірчично-жовтий), що відповідає відтінкам, характерним для різних сезонів. Кожна будівля була спроектована так, щоб представляти  конкретний період року. 

 

Почуття простору та подиву

Первісна ідея полягала в тому, щоб побудувати один восьмиповерховий блок. «Тим не менше, ми відчували, що одна величезна стіна буде неправильною для якості цього простору», - каже архітектор. «Крім того, площа забудови була обмежена». Архітектори вирішили створити три будівлі і підняти перші поверхи, щоб звести до мінімуму їх площу і дозволити дому поглянути на сусідні будинки. «Коли ви відвідуєте це місце, перше, що вас вражає, - це піднята платформа, яка створює відчуття простору і подиву», - каже архітектор. «Інша вражаюча річ - це кольоровість будівель».

Хоча в регіоні широко поширені приватні будинки і дрібномасштабні житлові проекти, висота і обсяг Rundeskogen не зруйнували простори і погляди. Побудовані вежі отримали численні нагороди та визнання, в тому числі почесну згадку в Норвезької премії року з будівельного дизайну і журі премії «Афілтер» (Переможець в багатоквартирної житлової / багатоповерхової категорії).

  

Подивитися інші проекти